Občas to nemusí být zrovna jasné důkazy, že máte doma myšku šmejdilku, ale může se stát, že máte nakousané obaly od potravin v kredenci. Zkuste prohledat domov, včetně nejmenších zákoutí, které vám přijdou na myš příliš malá. Myši se protáhnou i těmi nejužšími skulinami.
Několik etických řešení
Ne vždy se nám chce sáhnout po jedu, nebo pastičce, která myš umrtví. Naštěstí existuje několik řešení, které myši nemusí uškodit na zdraví.
Humánní past na odchyt
Tyto pasti s dobrou návnadou nalákají myš na jídlo a bezpečně jí uzavřou vevnitř, dokud jí nenajdete. Pokud se bojíte, že mezitím v kleci umře, můžete použít následující opatření. Překryjte klec tmavou látkou, aby se cítila v bezpečí, dejte jí tam dostatek potravy a ideálně i zeleninu s vysokým obsahem vody, aby nebyla dehydratovaná. Pokud je moc velké vedro, klec nepřikrývejte. Pravidelně pastičku kontrolujte a až se tam myška objeví, můžete jí odvést do přírody dál od vašeho bydliště.
Odpuzovače myší
Odpuzovače myší jsou dobrou variantou pro ty, kteří se s myší vůbec nechtějí setkat. odpuzovače vydávají pro lidi neslyšitelný zvuk o vysokém kmitočtu, který je myším nepříjemný a proto si budou chtít nalézt ubytování někde jinde. Pro vyšší účinnost ukliďte veškeré zbytky po myších a přestříkejte oblast, kde se nacházela octovou vodou. Případně můžete jít o krok dále a pořídit si speciální utěsňovací pastu na spáry.